Beszélgessünk a várandósságról, szülésről, újszülöttekről

Négy alkalmas sorozatunk információkat kínál minden érdeklődőnek a szülés körüli időszak legfontosabb kérdéseiről.


Az első alkalom a normális várandósságról szól. Arról, hogy biztosan “terhesgondozásra” szorul-e a várandós nő, hogy hogyan tájékozódjunk a hivatalos gondozási rendszerben anélkül, hogy elvesznénk benne, hogy hogyan őrizzük meg kompetenciánkat a saját testünkkel, egészségünkkel kapcsolatban. A várandósság igen kreatív időszak, élvezzük bátran!


A második alkalom a normális szülésről szól. Végigkísérjük egy beavatkozásoktól mentes szülés minden szakaszát, megvizsgáljuk, hogy mi történik a testben, a lélekben, mit láthatunk kívülről a vajúdó nőn és mit tehetnek közben a szülés körüli segítők. Szépítés nélkül ejtünk szót arról is, hogy a szülés bizony fáj, de mégis csodálatos!


A harmadik alkalom a kisbaba szemével láttatja a születés körüli időszak eseményeit. Gondosan körüljárjuk azt a kérdést, hogy vajon hogyan fogadja társadalmunk eme legújabb tagját, mit nyújt a szülészeti ellátás a babának és mit kellene nyújtania még? Miben jobbak egészen biztosan az állatok nálunk?


Végül a negyedik alkalom szóljon arról, mit tehet az orvostudomány az egészséges szülő nőkért, milyen eljárásokkal és beavatkozásokkal találkozhatunk a szülészeti ellátás során és mennyiben válik mindez a hasznunkra (már ha hasznunkra válik)… Kutatások sokasága bizonyítja, hogy a magyar szülészeti gyakorlatban alkalmazott elavult módszerek kihatással vannak szülészeti statisztikánkra, éspedig nem túl kedvező irányban.


Az előadásokat Király Ágnes bába tartja, értelemszerűen bábai szemléletben. A bábai szemlélet lényege, hogy a várandósság és a szülés normális élettani folyamatok, viszont a testi-fizikai eseményeken túl fontos lelki történések is, ahol a nőt személyre szabott gondoskodás illeti meg. A nemzetközi ajánlások szerint minden nő számára a vajúdás és szülés alatti ellátásnak azt a módját kell biztosítani, melynek során a szülés folyamatába a lehető legkevesebb beavatkozás történik, és amely során a nő biztonságban érzi magát és megőrizheti önbizalmát.

Hol: Borbázis Borkereskedés
Mikor: A sorozat négy részből áll:

  • 2018. 09. 10. 18:00-20:00
  • 2018. 09. 17. 18:00-20:00
  • 2018. 09. 24. 18:00-20:00
  • 2018. 10. 01. 18:00-20:00
  • 2018. 10. 08. 18:00-20:00 (pótalkalom)

Szervező: Tücsök
Előadó: Király Ágnes

Azonosító: KKN-2018-21

Jelentkezni a facebook eseménynél lehet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.