Oligarcha képzés – alapmodul

“Pénzügyi anatómia: elmagyarázzuk a kamatlábat és a takarékszövetkezet. (Vigyázat! Rendkívül alattomos szóvicc!)” Szundy Zsolt

A Népfőiskola ezzel az alapmodullal elindítja a hivatalos oligarcha képzést Magyarországon. A 2222-es választások után már csak a nálunk szerzett képesítéssel lehet valaki oligarcha nem csak itt, de az Uralon túl is.

Aki oligarcha akar lenni, az nem baj, ha átlátja a saját pénzügyeit. Az alapmodul elsajátításával a hallgató képessé válik arra, hogy a minimálbérből elköltözzön a kisszobából, kávéfőzőt vásároljon, és még közösségi finanszírozásra is adjon egy ezrest.

Hol: MKKP HQ – 1142 Budapest, Teleki Blanka u. 6.

Mikor: 2018. 09. 13. 19:00-21:00
Szervező: Valcsev Anna
Előadó: Szundy Zsolt

Jelentkezni lehet: a facebook eseményen

A modul tematikája:

Bevezetés

• Áttekintés magánszemélyek pénzügyeiről, milyen intézményekkel és szituációkkal találkozik egy átlagember
  • A pénzügyi rendszer szereplői: bankok, biztosítók, pénztárak (nyugdíj-, egészség-, lakástakarék-), tőzsde, MNB, vállalkozások, magánszemélyek.

Rövid gazdaságtörténet:

Hogyan alakult ki a gazdaság, ennek nyomán a pénzrendszer illetve kesőbb a bankrendszer

Bank

• Bankszamla
  • Hitelek fajtai: jelzálog-hitel, szabad felhasználású hitel, folyószámla-hitel
  • Megtakarítások

Biztosító

• Fontosabb biztosítások fajtái: ingatlan, gépjármű-felelősség, casco, utazási, élet, baleset, egészség
  • Biztosítások feltételei – mire kell odafigyelni
  • Megtakarítási termékek: életbiztosítás (unit-link), nyugdíjbiztosítás

Pénztárak (szakosított pénzintézetek)

• Lakás-takarékpénztár
  • Nyugdíjpénztár
  • Egészségpénztár
  • Önsegélyező pénztár

Pénzügyi piacok

• Áru- és Értéktőzsde
  • Bankközi piacok
  • Befektetési alapok

Kitekintés a gazdasági világválságra:

• Mik voltak az okok (gazdasági és kulturális)
  • Mieért fontos ez? Sokat lehet belőle tanulni a jövőre nézve.

Tévhitek a pénzügyi világgal kapcsolatban:

• Soros! Összeesküvés-elméletek, modern kori animizmus
  • Pénzügyi tudatosság – hogyan segíthetünk magunkon?
Borító kép: By Fakirbakir – Own work (derivative work, see “other versions”), CC BY-SA 3.0, Link