Ez a beszéd! -Német nyelvi alapok Szegeden

Ez a tanfolyam Neked szól, ha

  • szert szeretnél tenni a német nyelv alapjaira
  • interaktív órákon szeretnél a gyakorlatban hasznosítható tudást szerezni
  • egy kis löketre van szükséged a későbbi nyelvtanuláshoz
  • szívesen ismerkednél a német kultúrával
  • fel szeretnéd frissíteni rég nem használt nyelvtudásodat
  • vagy csak szimplán jól szeretnéd érezni magad szuper emberek társaságában.

Időpontok és témák:

2018.12.13. Csütörtök 19:00 óra – „Na, süsd meg!” – Gyakorlati óra

A Karácsonyra hangolódván, együtt elkészítjük a Vanillekipferl nevű osztrák süteményt. A tésztagyúrás közben, hogy ne csak a kezünk, hanem a szánk is járjon, megismerkedünk az alapokkal, gyakoroljuk az üdvözlési formákat, bemutatkozást, szót ejtünk a német gasztronómiáról, s a közelgő ünnepekről is. A sütiket szigorúan németül fogyasztjuk el!!! A megmaradt édességet jótékony célra ajánljuk fel.

A további 3 időpont és téma az első alkalom után, a csoport tagjainak ismeretében fog kiderülni. A tervezett témák: vásárlás, éttermi szituáció gyakorlása (különös tekintettel a sör és virsli rendelésre az Oktoberfesten), munkavállalás, magyar szavak a németben, nyaralás, de a jelentkezők javaslatait és igényét is szívesen fogadjuk.

Találkozásonként 1,5- 2 órát fogunk németezni.

Az órákat tartja: Lencsés Éva

Helyszín: Az első alkalom pontos címéről a jelentkezés után emailben értesítünk. A további alkalmak: Grand Café (Szeged, Deák Ferenc u. 18.)

Minimum jelentkezési szint: Előzetes német nyelvtudás nem szükséges.

Tervezett létszám: 6 fő

A tanfolyam INGYENES, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezni a lenti az űrlapon lehet.  Kérjük, csak akkor jelentkezz, ha mind a 4 alkalmon részt tudsz venni.

Ha bármilyen kérdésed van, fordulj bizalommal a kurzus szervezőihez, Kucsora Petrához, vagy Kardos Viktorhoz a kknp.szeged@gmail.com emailcímen, vagy a +3620/2669219-es telefonszámon. Facebookon is megtalálsz minket!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.